Разголени фотографии по долна облека, а има само 16 години – Обожавателите згрозени од синот на Бекам – ММС
ММС

Објавено на: 02/22/22 9:54 PM

Разголени фотографии по долна облека, а има само 16 години – Обожавателите згрозени од синот на Бекам

Фотографии од Круз Бекам, синот на познатиот фудбалер Дејвид Бекам и пејачката и дизајнерка Викторија Бекам, објавени во магазинот i-D, кренаа прашина во јавноста.

Младиот Бекам позира на фотографии во издание кое многумина го сметаа за несоодветно за неговата возраст, во боксерки од „Санспел“ и со спуштени панталони „Баленсијага“.

Фановите се поделени во коментарите и искуствата на фотографиите – додека на некои им се допаѓа, другиот табор гласно протестира.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by i-D (@i_d)

Првата причина е неговата возраст. Бекам наполни 17 години дури минатата недела, на 20 февруари, што значи дека имал само 16 години во моментот кога се направени овие фотографии.

Иако фотографиите се професионални и ги следат сите индустриски стандарди и правила, некои обожаватели се згрозени.

„Зошто е општествено прифатливо да се објавуваат фотографии на кои Круз Бекам е во долна облека, го допира неговото меѓуножје и ги покажува своите тетоважи, ако имал 16 години за време на фотографирањето?“, „Кој тетовира МАЛОЛЕТНИК?“, „Чекај, нели има 12 години?” се само дел од коментарите.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by i-D (@i_d)

Уште една причина за незадоволството на обожавателите произлегува од двојните стандарди.

Еден корисник на Твитер истакна: „Полуголото седумнаесетгодишно момче претставува двојни стандарди на насловната страница на списанието. Замислете каков хаос би било да се биде седумнаесетгодишно девојче“.

И додека реакциите не стивнуваат, младиот Бекам може само да профитира од целиот скандал. Имено, тој е голем обожавател на Џастин Бибер и допрва треба да ги направи првите сериозни музички чекори. За тоа секако е свесна и неговата мајка Викторија која има голема улога во неговиот професионален развој.

Можеби овие фотографии ќе му донесат малку поголем публицитет, што е секогаш добредојдено во музичката индустрија.

Извор: б92,нет