Повредена вработена во обложувалница при грабеж на „Партизанска“ – ММС
ММС

Објавено на: 02/22/22 5:43 PM

Повредена вработена во обложувалница при грабеж на „Партизанска“

Вчера во 10.16 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Партизански oдреди“ во спортска обложувалница едно лице со остар предмет ја нападнало вработената, по што откако не успеало да ги одземе парите го напуштило местото на настанот.

На вработената ѝ била укажана лекарска помош во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.