„Даниела го остави Грашо, зошто ја жалите?“ – Кошаркарот Дино Раѓа откри нов момент од бившата врска на пејачите – ММС
ММС

Објавено на: 02/21/22 8:12 AM

„Даниела го остави Грашо, зошто ја жалите?“ – Кошаркарот Дино Раѓа откри нов момент од бившата врска на пејачите

Раскинувањето меѓу пејаите Петар Грашо и Даниела Мартиновиќ, како и неговата свадба со 14 години помладата Хана уште се топ тема во балканските медиуми.

По свадбата на Грашо и Хана, која се случи во саботата, не стивнуваат пофалбите, но и критиките на овој најузботуван настан.

Сите честитки за младенците, но, голема критика за свадбената торта, која, како што се пишува на Социјалните мержи, е премногу обична.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gostilna Pri Lojzetu (@dvorec_zemono)


Сите коментираат се, но кумот на Грашо, Дино Раѓа откри нешто што досега јавноста не го знаеше. Сите мислеа дека Грашо ја оставил Даниела по 24 години врска, бидејќи немаат деца, но, според кумот, тоа не било така.

„Жал ми е за јадна Даниела “ е еден од коментарите на профилот на Раѓа од негова пријателка, на што тој возвратил:

-Зошто? Таа го остави него, напиша тој.