Викенд за уживање – Два дена пролет со температура до 20 степени – ММС
ММС

Објавено на: 02/18/22 8:27 AM

Викенд за уживање – Два дена пролет со температура до 20 степени

Времето денеска ќе биде умерено облачно, а во текот на претпладнето, облачноста ќе се намали и ќе преовладува сонче со слаб ветер, информираат од УХМР.

Она што е анјинтересно е што иако е фебруар, сепак, температура ќе достигне до 20 степени.

Во Скопје, времето ќе биде сончево температурата ќе достигне до 16 степени.

Во сабота ќе се задржи сончево и топло време, а од недела во текот на ноќта и понеделник ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег.

Пообилни врнежи се очекуваат во вторник претпладне,  заладувањето и снег.