Полна соба со ружи – Карлеуша доби изненадување за Св. Валентин – ММС
ММС

Објавено на: 02/14/22 7:09 PM

Полна соба со ружи – Карлеуша доби изненадување за Св. Валентин

Јелена Карлеуша не престанува да го привлекува вниманието на јавноста со своите постапки и изјави, пред се на социјалните мрежи, а така беше и овој пат. За бракот на Јелена, односно неговиот колапс, многу се шпекулира уште од 7 јануари годинава, кога таа пријавила во полиција дека нејзиниот сопруг Душко Тошиќ ја плукнал и и удрил шамар.

Тогаш на Тошиќ му беше изречена итна мерка забрана за влез во траење од 48 часа, која потоа беше продолжена на 30 дена. Поранешниот фудбалер набрзо отпатува за Турција, а Јелена остана во Србија со нивните ќерки.

Карлеуша за време на овој скандал само еднаш на Инстаграм објави дека не се разведува, но шпекулациите сепак не престануваат. Јелена и Душко одамна не можевме да ги видиме заедно на јавни настани, а престанале и да се следат на таа мрежа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Денешната објава на Јелена многумина ги натера да помислат дека таа се смирила со сопругот, и дека разводот навистина нема да се случи. Јелена објави фотографии од вилата на Дедиње, а опкружена е со многу букети црвени рози. Во коментарите имаше низа прашања за тоа од кого Јелена добила силно цвеќе, на Денот на вљубените, но таа не го објави.

Додека едни фанови поддржуваат и претпоставуваат дека Душко и пратил цвеќе на пејачката, други се на мислење дека се работи за некој друг, а коментарите одат дотаму што има и такви што се сомневаат дека Јелена сама си ги купила за да се слика за Инстаграм. повторно ја испровоцира јавноста.

Извор/Фото: Србијаданас