Божиќни декорации за торти – Неколку идеи да направите торта како од слаткарница – ММС
ММС

Објавено на: 01/4/22 11:08 PM

Божиќни декорации за торти – Неколку идеи да направите торта како од слаткарница

Декорацијата на колачи и пити зема замав во последните години, особено со појавата на фондан, со кој навистина е многу лесно да се направи убава торта дома. Досега напорно работевме на родендени, но сега на социјалните мрежи владее општа лудост за торти украсени во божиќни мотиви.

Црвени пруги, новогодишни елки, снег, автомобил што влече елка или кочија со Дедо Мраз се само дел од идеите кои можете да ги пренесете на вашата празнична торта.

Доколку немате време или не сте особено вешти во кујната, покажете ја сликата како инспирација во слаткарницата што сакате да ја направите за Божиќ.

Ви пренесуваме некои кои ги најдовме на Интернет, а кои можат да ви послужат како инспирација.

 

Извор: Стил.курир.рс

Фото:  Shutterstock, Pinterest