„Ми недостигаш мамо секоја Нова Година, секој Божик“, низ солзи рече пејачката Рада Манојловиќ – ММС
ММС

Објавено на: 12/25/21 7:44 PM

„Ми недостигаш мамо секоја Нова Година, секој Божик“, низ солзи рече пејачката Рада Манојловиќ

Пејачката Рада Манојловиќ гостиваше во едно тв шоу, каде требаше да напише новогодишна порака. Таа реши својот дел да и го посвети на мајка си Мирјана која во 2004 година ја загуби животната битка со најтешката болест.
– Адреата е на небото, рајот, ангелите. Мила мајко, ниту една Нова година по 2004 година нема смисла и не ни носи искрена радост, бидејќи ни недостигаш да се радуваш заедно со нас – низ солзи откри Рада во емисијата „Магазин Ин“ што напишала. во честитката до неговата покојна мајка.
„Се сеќаваме на сите оние луѓе со кои се радувавме и заедно ги дочекавме тие празници“ рече Рада бришејќи ги солзите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RADA MANOJLOVIC (@radamanojlovic)


Рада после 17 години и понатаму ја има истата тага во срцето поради смртта на нејзината мајка Мирјана, која ја обожаваше. Пејачката многу пти кажала дека мајка и најмногу и недостига за време на празниците, кога целото семејство е заедно.

„Ми недостига мамама – ми недостига на секоја новогодишна ноќ, на секој роденден, на секоја нова година која поминува онака на календарот и бројам колку има откако ја нема. Тоа е нешто што секогаш ме потсетува, но секако брзо го исфрлам од глава“, изјави во едно интервју Рада, која со насмевка на лицето се труди и успева храбро да чекори низ животот и да биде позитивна и расположена.

Извор: www.kurir.rs

Фото: