Нови детали: Алек Болдвин пукал со пиштол со кој претходно гаѓале лименки? – ММС
ММС

Објавено на: 10/26/21 4:14 PM

Нови детали: Алек Болдвин пукал со пиштол со кој претходно гаѓале лименки?

Извор на екипата од снимањето на филмот „Rust“, при кој актерот Алек Болдвин ненамерно ја застрела и ја уби директорката на фотографија Халина Хачинс, откри дека пред снимањето било пукано со пиштол со вистински куршуми.

Според Си-Ен-Ен, истрели биле испукани и од пиштолот кој подоцна му бил предаден на Болдвин. Тимот фрлаше празни лименки пиво.

Си-Ен-Ен се огради од наводите на порталот „The Wrap“ бидејќи не можеше да ги потврди, а продуцентите на филмот „Rust“ го повторија она што веќе го кажаа – дека безбедноста на актерите и тимот зад камерите е приоритет. Тие истакнаа дека соработуваат со полицијата и дека не знаат за поплаките за безбедноста на оружјето и реквизитите на снимањето и дека ќе ги испитаат нивните безбедносни процедури, додека снимањето на филмот било прекинато.

Познатиот актер Алек Болдвин ја застрела и ја уби снимателката Халина Хачинс во четвртокот, за време на снимањето на вестерн-филмот „Раст“, ​​додека режисерот Џоел Суза, кој стоеше зад неа, беше ранет и префрлен во болница.

Извор: Новости.рс

Фото: Профимедиа