Лажел дека е полицаец и им ги фотографирал личните карти на вевчанци кои следеле митинг – ММС
ММС

Објавено на: 10/25/21 3:41 PM

Лажел дека е полицаец и им ги фотографирал личните карти на вевчанци кои следеле митинг

Вчера во 22.30 часот во ПО-Велешта Т.Ш. (32) пријавил дека околу 20.30 часот во центарот на с.Вевчани (пред кафе бар) додека следел митинг на политичка партија едно лице лажно му се претставило дека е полициски службеник и му побарало лична карта и откако ја фотографирал личната карта, му се заканил на пријавителот.

, според пријавеното, лицето влегло во кафе барот и им ги побарал а потоа и ги фотографирал личните карти на И.Д., М.Д., В.П., К.Р., Т.В. и Н.Б., сите од Вевчани, а потоа, без да се легитимира со службена легитимација, се оддалечило.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.