Марко Митановски стана жена – Српскиот дизајнер кој ја облече Лејди Гага сега стана Маја – ММС
ММС

Објавено на: 10/23/21 6:04 PM

Марко Митановски стана жена – Српскиот дизајнер кој ја облече Лејди Гага сега стана Маја

Српскиот моден дизајнер Марко Митановски светската слава ја доживеа во 2009 година, кога како млад уметник доби можност да го освои светот. Се повлече од јавниот живот пред неколку години, а сега го сруши интернетот со објави на Инстаграм!

Марко стана Маја!

“Марко пред неколку години реши да го промени полот бидејќи тоа беше неговата најголема желба. Процесот беше успешно завршен, а за тоа ги извести само своите пријатели. Кога неговите обожаватели во Србија почнаа да поставуваат прашања на социјалните мрежи за тоа каде е и што правеше, тој на својот Инстаграм објави фотографии откривајќи како изгледа сега“, рекол изворот.

Марко сега доби ново име и покажа ново лице.

Митановски постигна голем успех како дизајнер која ја облече Лејди Гага.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by M I T A N O V S K I (@mmitanovski)

Извор: Мондо.рс

Фото: Профимедиа