Малолетници се скарале за девојка, па се боделе со ножеви – ММС
ММС

Објавено на: 10/23/21 4:46 PM

Малолетници се скарале за девојка, па се боделе со ножеви

Вчера во 17.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен малолетник со телесни повреди од остар предмет, информираат од МВР.

По преземени мерки било констатирано дека настанот се случил околу 16.00 часот на ул.„Џон Кенеди“, а малолетникот бил повреден од друг малолетник поради расправија за девојка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот