Жена не знаела дека е бремена – Породувањето ги шокирало и неа и медицинските сестри – ММС
ММС

Објавено на: 10/23/21 3:46 PM

Жена не знаела дека е бремена – Породувањето ги шокирало и неа и медицинските сестри

На секоја жена која се породила и која знае нешто за бременоста, приказната за жена која тврди дека не знаела дека е бремена или дека се породила додека не и кажале медицинските сестри, ќе звучи неверојатно.

Случајот со Глинис (43) од Велика Британија звучи малку бизарно, бидејќи таа тврди дека ништо не укажувало на бременост, па дури и породување, па го сфатила фактот дека станала мајка кога медицинските сестри го пронашле бебето во нејзините панталони.

Таа го сподели своето искуство во емисија на британската телевизија TLC.

– Јас и мојот вереник Џејмсон не планиравме да имаме деца. Не користев контрацепција три години и ништо не се случи, па заклучив дека сум премногу стара и дека нема шанси да забременам – изјавила таа.

Таа го протолкува отсуството на циклусот како почеток на менопаузата.

-Не се чувствував уморно, немав болки во грбот. Нормално ги извршував моите секојдневни задолженија. Ниту една облека не ми се стегна. Всушност, немав никакви симптоми на бременост, освен што имав потреба од ладни пијалоци и мраз – го споделила искуството таа.

Како што рече таа. една вечер додека подготвувала вечера во кујната, добила силна болка во карлицата.

– Почувствував како некој да ме клоца. Се измачив од болка и дишев брзо. Мислев дека е најпаметно да легнам малку, но тоа беше погрешна одлука, бидејќи потоа не можев да станам. Болката продолжи, стана почеста и поинтензивна – вели Глинис.

Го повикала вереникот, кој ја однел во болница.

– Немав поим што може да биде. Мислев дека сум затруена со храна. Во болница отидов во тоалет и видов крв. Мислев дека сум готова, дека ќе умрам – вели таа.

Медицинските сестри потоа притрчале до неа.

– Почувствував млаз топла вода низ нозете и нешто испадна. Немав идеја што се случува, но како што „се лизна“ по мене, болката престана “, вели Глинис.

Медицинските сестри биле шокирани од глетката што ја виделе – во нејзините панталони имало бебе.

– Буквално ја родив во панталони. Не верував што ми се случи. Воопшто не отидов на лекар, се грижев за моето здравје, се почна да ми се лази во главата – изјави Глинис.

Бебето имало 2,7 килограми при раѓање и било во одлична здравствена состојба. И го дадоа името Ејнџел. Иако не планирале да имаат деца, родителите биле воодушевени што ќе добијат бебе и, како што тврдат, брзо успеале.

– Вистинскиот благослов и среќа е што на крајот на краиштата, нашето девојче се роди здраво – коментира гордиот тато.

Извор: Телеграф.рс