Исчезна маж од Дебар – Неколку дена не одговарал на телефонските повици – ММС
ММС

Објавено на: 10/23/21 1:37 PM

Исчезна маж од Дебар – Неколку дена не одговарал на телефонските повици

Маж на триесет и тригодишна возраст е пријавен за исчезнат во Дебар.

– Вчера во Секторот за внатрешни работи – Охрид, Ј.Т.(35) од Дебар, пријави дека од семејниот дом се одалечил нејзиниот сопруг Н.Т.(33). Одделението за внатрешни работи во  Дебар презема мерки за негово пронаоѓање, изјави Стефан Димоски, портпарол на СВР-Охрид.

Од СВР-Охрид информираат дека Н.Т. од домот се оддалечил пред неколку дена и не одговарал на телефонските повици.

Димоски, исто така инфирмираше дека во рамки на редовните контроли во сообрајќајот синоќа од 22 до 6 часот  полициските службеници регистрирале и санкционирале 4 возачи кои управувале моторно возило под дејство на алкохол.

МИА