Пронајдена дрога кај тројца штипјани – сите се приведени – ММС
ММС

Објавено на: 10/23/21 9:47 AM

Пронајдена дрога кај тројца штипјани – сите се приведени

Вчера во 17.00 часот во атар на с.Долни Балван, штипско, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода С.И.(27), К.М.(25) и И.И.(28), сите од Штип, затоа што кај нив била пронајдена околу еден килограм марихуана, информираат од МВР.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.