Ме натераа да абортирам на 16 години – По Бритни, и нејзината сестра ја шокираше јавноста – ММС
ММС

Објавено на: 10/22/21 10:24 PM

Ме натераа да абортирам на 16 години – По Бритни, и нејзината сестра ја шокираше јавноста

Семејството Спирс не престанува да ја шокира светската јавност, а откако Џејми Спирс по 13 години го загуби старателството и апсолутната контрола над ќерката Бритни, сега за нејзиното семејство се огласи и нејзината сестра Џејми Лин Спирс.

Џејми Лин откри дека живеела низ „вистински пекол“ откако забременила на само 16 години. Главната причина за тоа беше нејзиното семејство, кое ја принуди да абортира и се обиде целиот случај да го скрие од јавноста, тврди таа во својата книга „Работи што требало да ги кажам“.

„Луѓето до мене блиски дојдоа во мојата соба и се обидоа да ме убедат дека одлуката да станам мајка на моја возраст би била ужасна грешка. Тоа ќе ви ја уништи кариерата. Премногу си млада. Не знаеш што правиш. Постојат апчиња кои можете да ги пиете и да го решите овој проблем, а ние ќе ви помогнеме. Го знаеме докторот“, ми рекоа. Сите околу мене само сакаа овој проблем да исчезне“, вели тој во својата исповед.

Таа откри и дека нејзиното семејство го конфискувало нејзиниот мобилен телефон за да не може да контактира со никого и дека никој нема да дознае дека е бремена. Таа тврди дека и било забрането да и каже нешто на нејзината постара сестра Бритни.

„Ми требаше повеќе од кога и да е, а таа не можеше да ми помогне кога најмногу ми требаше… Тоа што не се осмелив да и кажам на сестра ми што ми се случува, сè уште ме боли денес“, признава Џејми Лин.

Во нејзината книга, таа исто така наведува дека нејзиниот татко бил особено вознемирен за бебето и дека тој ја принудил да ја даде на посвојување. Сепак, нејзиниот тим на соработници ексклузивно ја продаде приказната на магазинот ОК! Им ги даде првите фотографии од бебето. Нејзината мајка била многу разочарана откако тоа се случило, а двајцата се криеле од јавноста во колиба надвор од градот додека не излезе приказната.

Џејми Лин се најде на удар на неодамнешната судска драма на нејзината сестра, а обожавателите на познатата пејачка ја нападнаа дека работи против нејзината сестра. Тврдат дека тоа и го загорчило животот за време на старателството што нивниот татко го имал над Бритни.

Извор: Нова.рс