Мишо Ковач хоспитализиран поради респираторни проблеми – ММС
ММС

Објавено на: 10/22/21 9:31 PM

Мишо Ковач хоспитализиран поради респираторни проблеми

Мишо Ковач е хоспитализиран поради респираторни проблеми кои не биле предизвикани од корона вирусот.

Мишо е во стабилна состојба и се чувствувал добро, а за неколку дена ќе биде пуштен на домашно лекување.

Мишо имаше респираторни проблеми кои не беа предизвикани од корона вирусот. Ова не е првпат поради ова да заврши во болница.

Пејачот пред две години бил лекуван во загрепската Специјална болница за белодробни заболувања, каде закрепнувал од тешката белодробна инфекција, пренесува Телеграф.рс.

Извор: Информер.рс