Сообраќајка вечерва на Илинденска, повредени три лица – ММС
ММС

Објавено на: 10/22/21 7:09 PM

Сообраќајка вечерва на Илинденска, повредени три лица

Сообраќајна несреќа меѓу две возила се случи вечерва околу 19 часот на булеварот „Илинденска“, пред кафе бар Трибека.

Во несреќата, едно лице е потешко повредено, а две други лица се со полесни повреди и сите се пренесени во болница.

Во тек е увид за причините на несреќата.

МИА