Сусо останува во Милан – ММС
ММС

Објавено на: 08/14/18 10:34 AM

Сусо останува во Милан

Еден од најдобрите фудбалери на Милан, Шпанецот Сусо, и покрај интересот на Рома, нема намера да го напушти „Сан Сиро“ и е подготвен да потпише нов договор со „росонерите“ објави „Газета дело Спорт“.

– Ние не добивме никаква понуда за Сусо, па ни од Рома. Разговорите беа информативни, бидејќи ние никогаш не сакавме да го пуштиме, рече спортскиот директор Милан Леонардо.

24-годишнито Сусо кариерата ја почна во Кадиз, а потоа играше за Ливерпул, Алмерија и Џенова.

Минатата сезона дебитираше за шпанската репрезентација и се очекува во иднина да добива повеќе минутажа, бидејќи од националниот тим се повлекоа Андрес Иниеста и Давид Силва.