Шестмесечно бебе починало во Штип – ММС
ММС

Објавено на: 08/14/18 8:32 AM

Шестмесечно бебе починало во Штип

Починато шестмесечно женско бебе од Штип, вчера во 10 часот било донесено од страна на таткото Џ.О. во штипската Клинчка болница.

Како што соопшти МВР, од страна на лекар била констатирана смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител, телотот на починатото бебе ќе биде дадено на обдукција.