Бакајоко оди на позајмица во Милан – ММС
ММС

Објавено на: 08/14/18 8:26 AM

Бакајоко оди на позајмица во Милан

Фудбалерот од средниот ред, Тимуе Бакајоко, е пред преселба од Челзи во Милан.

За Бакојако да дојде како позајмен играч Милан ќе му плати пет милиони евра на Челзи, објави Скај Италија.

„Росонерите“ ќе го добијат и правото за откуп на 23-годишниот Французин. Неговата цена е 35 милиони евра.

Бакајоко минатата сезона во дресот на Челзи одигра 43 натпревари и забележа по три погодоци и три асистенции.