„The Meg“ го освои боксофисот овој викенд – ММС
ММС

Објавено на: 08/13/18 8:47 AM

„The Meg“ го освои боксофисот овој викенд

Трилерот „The Meg“, со Џејсон Статам во главната улога, го освои боксофисот со заработка од 44.5 милиони долари од премиерното прикажување во киносалите низ САД и Канада.

Актерот е познат по глумата во акциони филмови.

На второ место на листата е „Mission: Impossible – Fallout“ со заработка од 20 милиони долари, и трето место е „Christopher Robin“ со заработка од 12.4 милиони долари.

1. The Meg – 44.5 милиони
2. Mission: Impossible – Fallout – 20 милиони
3. Christopher Robin – 12.4 милиони
4. Slender Man – 11.3 милиони
5. BlacKkKlansman – 10.8 милиони
6. The Spy Who Dumped Me – 6.6 милиони
7. Mamma Mia! Here We Go Again – 5.9 милиони
8. The Equalizer 2 – 5.5 милиони
9. Hotel Transylvania 3: Summer Vacation – 5.1 милиони
10. Ant-Man and the Wasp – 4 милиони долари.