Меси најтрофеен играч на Барселона – ММС
ММС

Објавено на: 08/13/18 9:20 AM

Меси најтрофеен играч на Барселона

Првата ѕвезда на Барселона, Лионел Меси синоќа за прв пат подигна трофеј како капитен на тимот во триумфот на Каталонците над Севиља во шпанскиот Супер куп.

Барселона победи со 2:1, на дуелот одигран на неутрален терен во Мароко.

За Меси ова беше 33.трофеј со Барселона со што го престигна легендарниот Андрес Иниеста на првото место на вечната листа.