Денеска сончево и топло со температура до 37 степени – ММС
ММС

Објавено на: 08/13/18 6:21 AM

Денеска сончево и топло со температура до 37 степени

Времето ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 28 до 37 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје и околината слично време со температура до 35 степени.