Сончево и топло време со температура до 36 степени – ММС
ММС

Објавено на: 08/12/18 7:03 AM

Сончево и топло време со температура до 36 степени

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со поизразена облачност во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Tемпературата ќе се движи од 29 до 36 степени.

Во Скопје и околината сончево и топло со мала локална облачност и слаб североисточен ветер. Температурата од 18 до 34 степени.