Ограбена бензинска пумпа во Радишани – ММС
ММС

Објавено на: 08/10/18 12:31 PM

Ограбена бензинска пумпа во Радишани

Непознат маскиран сторител рано изутрината извршил разбојништво во бензинска пумпа на ул.„Радишанска“ во Скопје.

МВР информира дека сторителот со закана со пиштол од вработениот одзел засега неутврдена сума на пари, по што побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.