Пронајден починат 37-годишен штипјанец – ММС
ММС

Објавено на: 08/10/18 9:37 AM

Пронајден починат 37-годишен штипјанец

Од Итната помош до штипската полиција бил пријавен случај на починат маж во социјалната зграда до Домот на млади во Штип, потврдија од СВР Штип. Полицијата излегла на терен, но поради тоа што на телото на 37-годишниот Трајче Ј. не биле констатирани траги на насилство, предаден е за погреб. Покојниот кој живеал со семејството – родителите и брат и сестра, починал изутрината по седум часот, по излегувањето од туширање .