Времето денес: Сончево со мала до умерена локална облачност – ММС
ММС

Објавено на: 08/10/18 6:36 AM

Времето денес: Сончево со мала до умерена локална облачност

Денес времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20 степени, а дневната температура од 26 до 36 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло и утринската температура ќе достигне до 19, а дневната температура до 34 степени.

Во следните денови ќе продолжи периодот на сончево и топло време со мала до умерена локална облачност.