Тројца охриѓани „олесниле” магацин за градежни материјали – ММС
ММС

Објавено на: 08/7/18 12:25 PM

Тројца охриѓани „олесниле” магацин за градежни материјали

Тројца охриѓани во период од четири месеци ограбувале магацин со градежни материјали при што се стекнале со противправна имотна корист од над 5.000 евра.

Како што соопшти МВР, Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против А.З.(58), В.З.(52) и Ш.Ш.(83), сите од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба”.

Пријавените во периодот од април до јули оваа година од магацински простор во Охрид одзеле плочки, арматура со различни димензии од кровна конструкција и лим во вредност од 326.000 денари.