Времето денес: Сончево и топло, во четврток локален краткотраен дожд и грмежи – ММС
ММС

Објавено на: 08/7/18 6:31 AM

Времето денес: Сончево и топло, во четврток локален краткотраен дожд и грмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 25 до 37 степени. УВ-индексот ќе достигне до 8.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе биде до 17, а дневната температура до 34 степени.
Следува период на сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Во четврток ќе има услови за локален краткотраен дожд и појава на грмежи.