Пирс Броснан и неговата сопруга се пример за вистинска љубов – ММС
ММС

Објавено на: 08/3/18 11:29 AM

Пирс Броснан и неговата сопруга се пример за вистинска љубов

Актерот и поранешната ТВ-водителка се запознаа на забава во Кабо Сан Лукас во 1994 година. Седум години подоцна се венчаа во Ирска.

Во едно интервју има изјавено дека неговата омилена работа во врска со неговата сопруга е нејзината страст:

„Таа поседува една силна енергија, без којашто не би можел да живеам. Кога Кили ќе ме погледне, јас едноставно, станувам немоќен.“

Двојката има два сина, Дилан (21) и Парис (17).