Извлечени двојките за новата сезона во ПМФЛ – ММС
ММС

Објавено на: 08/1/18 11:37 AM

Извлечени двојките за новата сезона во ПМФЛ

Денеска во просториите на Фудбалската Федерација на Македонија беа одредени двојките за новата натпреварувачка сезона во Првата Македонска Фудбалска Лига (ПМФЛ)

Ждрепката одреди актуелниот првак Шкендија во првиот круг да се соочи со вицепрвакот Вардар.
Во воведното коло на 12. август ќе се сретнат уште:

Работнички – Ренова
Силекс – Шкупи
Победа – Беласица
Академија Пандев – Македонија Ѓ.П.

Извор:МИА