Прес-конференција на Османи и Маричиќ за концептот за преговорите со ЕУ (во живо) – ММС
ММС

Објавено на: 08/1/18 10:58 AM

Прес-конференција на Османи и Маричиќ за концептот за преговорите со ЕУ (во живо)

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и посебниот советник на претседателот на Владата за евроатлантски интеграции, Бојан Маричиќ одржуваат прес – конференција за концептот на преговарачката структура за пристапувањето на Република Македонија кон ЕУ.

 

 

Извор:МИА