Заев попладне ќе се сретне со Палмер – ММС
ММС

Објавено на: 08/1/18 9:31 AM

Заев попладне ќе се сретне со Палмер

Премиерот Зоран Заев попладне во 17 часот ќе има средба со вршителот на должност заменик помошник државен секретар на САД Метју Палмер, соопшти денеска на прес-конференција владиниот портпарол Миле Бошњаковски.

Бошњаковски рече дека во текот на денот Владата ќе соопшти детали, а медиумите вообичаено ќе може да ја проследат средбата.

– Средбата ќе биде попладнево, во зградата на Владата. Во наредниве час и половина ќе биде испратена најавата. Ќе може да се снимат инсерти, а по средбата ќе има соопштение кое ќе ги опфати сите детали за кои е разговарано, истакна Бошњаковски.

 

Извор:МИА