Без вода утре дел од две улици во Општина Центар – ММС
ММС

Објавено на: 07/31/18 11:06 AM

Без вода утре дел од две улици во Општина Центар

Корисниците од дел од улиците „Аминта  Трети“ и „Чедомир Миндеровиќ“ во Општина Центар утре од девет часот ќе останат без водоснабдување.

Причина за прекинот, како што соопшти РЦУК, е промена на затворач на водоводна мрежа.

Вода нема да има до завршување на интервенцијата.

 

Извор:МИА