Вработен починал по повреда на работа во кумановската фабрика за цевки – ММС
ММС

Објавено на: 07/31/18 9:48 AM

Вработен починал по повреда на работа во кумановската фабрика за цевки

Четириесет и петгодишен кумановец со иницијали Б.В починал утрово во Фабриката за заварени цевки и профили во Куманово, откако бил погоден во градите од метално парче од алат со кој работел, соопштија денеска од МВР.

Според привичните информации на полицијата во несреќата се случиула во 8 часот утрово. Вработениот починал на пат кон болницата.

Од МВР информираат дека се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Извор:МИА