Почина млад затвореник во Идризово – ММС
ММС

Објавено на: 07/25/18 9:20 AM

Почина млад затвореник во Идризово

На 24.07.2017 година во 15,00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје од Казнено поправната установа Идризово било пријавено дека осуденикот М.Д.(34) од Тетово во ќелија бил пронајден во безсознание, информира МВР.

М.Д. со возило на затворска служба бил однесен на Комплексот клиники “Мајка Тереза“ каде од страна на лекар била констатирана смрт. Телото на починатиот било дадено во судска медицина за обдукција.