Во прекин патот Велес – Штип поради сообраќајка – ММС
ММС

Објавено на: 07/23/18 12:26 PM

Во прекин патот Велес – Штип поради сообраќајка

Поради сообраќајна незгода, од 13:15 часот попладнево сообраќајот на патот Велес – Штип е во прекин.

Како што соопшти АМСМ, незгодата се случила кај село Мамутчево.

 

Извор:МИА