За ова не ви е потребен фен – Супер фризури за влажна коса – ММС
ММС

Објавено на: 07/21/18 3:03 PM

За ова не ви е потребен фен – Супер фризури за влажна коса

Летото за многумина е омилено годишно време поради повеќе причини, а една од нив е тоа што во овој период од годината, дамите не мораат да користат фен за да ја исушат косата. Всушност, во овие денови не морате ниту да чекате вашата коса да се исуши, бидејќи може и влажна да ја „обликувате“ во симпатична фризура.

Во продолжение ви предлагаме фризури кои ќе придонесат вашата коса да изгледа фантастично дури и откако ќе се исуши. Со помош на овие релативно едноставни фризури ќе постигнете неодолив изглед дури и без фенирање.