Во Прилеп извршен увид на местото каде беше пронајден мртов полициски службеник – ММС
ММС

Објавено на: 07/21/18 7:11 AM

Во Прилеп извршен увид на местото каде беше пронајден мртов полициски службеник

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп со екипа од крим-техника при прилепската полициска станица изврши увид на местото во близина на локалниот пат с.Беловодица-с.Дрен, каде вчера попладне беше пронајден мртов 45-годишен полициски службеник вработен во МВР – ПС Прилеп.

Лицето е пронајдено во лежечка положба до неговото возило, со прострелна рана во главата и службениот пиштол во раката.

Притоа јавниот обвинител издаде наредба за подигање на предмети и траги кои можат да послужат како доказ и наредба за обдукција врз телото на починатиот заради утврдување на причините за смртта.