20.000 евра бакшиш оставил Роналдо за вработените – ММС
ММС

Објавено на: 07/20/18 7:15 AM

20.000 евра бакшиш оставил Роналдо за вработените

Кристијано Роналдо после обврските на Светското првенство отпатувал со децата и со девојката Џорџина Родригез на одмор во Грција. Колку му било убаво и пријатно потврдува и податокот дека на вработените им оставил бакшиш од 20.000 евра.

Новиот играч на Јувентус оставил голем бакшиш, како што пренесува „The Sun“, а имал само еден услов кој сите ги воодушевил. Имено, Португалецот побарал бакшишот да им биде поделен на сите вработени, подеднакво.

Фудбалерот години наназад е познат како голем добротворец, па не е реткост со ваков гест да ги воодушеви своите фанови.

https://www.instagram.com/p/BlBucrjlXdV/?utm_source=ig_embed

 

Преземено:tocka