Апсење во Приштина по налог на Интерпол – ММС
ММС

Објавено на: 07/19/18 7:11 AM

Апсење во Приштина по налог на Интерпол

Косовската полиција уапси четири лица во Приштина под сомнение дека се поврзани со убиства и криминал. Акцијата е спроведена по налог на Интерпол.

Меѓу уапсените двајца се државјани на Црна Гора, еден на Србија и еден Косовец. Двајцата Срби се осомничени за убиства и киднапирање на луѓе во последните години во Србија.

При акцијата пронајдено е и огнено оружје, муниција и наркотици.

 

Извор:МИА