Кејт Винслет и Дајан Китон ќе глумат во обработка на „Тивко срце“ – ММС
ММС

Објавено на: 07/18/18 11:45 AM

Кејт Винслет и Дајан Китон ќе глумат во обработка на „Тивко срце“

Кејт Винслет, Дајан Китон и Мија Васиковска ќе се појават во „Blackbird”, обработка на данската драма на Били Огуст „Тивко срце“ од 2014.

Филмот е во продукција на Милениум Филмс, а режисер ќе биде Роџер Мичел. Приказната е за жена која страда од амиотропска склероза, и се бори за право на еутаназија, во коешто не целото семејство ја поддржува.

Снимањето на филмот почнува наредниот месец.

 

Извор:МИА