Во Неум запленети 665 килограми марихуана – ММС
ММС

Објавено на: 07/18/18 10:34 AM

Во Неум запленети 665 килограми марихуана

Полицијата во босанското пристаниште Неум заплени 665 килограми марихуана.

Како што јави ФЕНА, дрогата била откриена во товарно возило кое го управувал маж со двојно хрватско и босанско државјанство.

Дрогата била спакувана во 89 вреќи и се претпоставува дека била наменета за западноевропскиот пазар.

 

Извор:МИА