Единаесетгодишно девојче каснато од куче во Кавадарци – ММС
ММС

Објавено на: 07/18/18 8:52 AM

Единаесетгодишно девојче каснато од куче во Кавадарци

Единаесетгодишно девојче било каснато од куче во Кавадарци, соопшти денеска портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски. 
Случајот во полиција го пријавил четириесетгодишниот кавадарчанец В.П, татко на девојчето. 

– Настанот се случил на улицата  Пано Мударов во близина на нивната  куќа. Кучето било непозната раса. Девојчето  било нападнато и каснато во пределот на левата потколеница, појасни Додевски.

 

Извор:МИА