Величествен пречек за хрватските фудбалери во Загреб (Видеo) – ММС
ММС

Објавено на: 07/16/18 3:37 PM

Величествен пречек за хрватските фудбалери во Загреб (Видеo)

Хрватската фудбалска репрезентација го освои второто место на Мундијалот во Русија, а по враќањето во Хрватска на фудбалерите им беше приреден величествен пречек.

Веднаш по слетувањето на аеродромот во Загреб ги пречeкаа стотици граѓани, но и долж целиот пат по кој требаше да помине автобусот со фудбалерите.

Сепак главниот настан ќе се одржи на централниот плоштад „Бан Јосип Јелачиќ“, каде десетици илјади граѓани во одлична атмосфера со навивачки песни и знамиња ги чекаат своите фудбалски јунаци.