Исчезнато 12-годишно момче од Скопје – ММС
ММС

Објавено на: 07/15/18 10:33 AM

Исчезнато 12-годишно момче од Скопје

Дванаесетгодишно момче од Скопје вчера околу 12 часот исчезнало од семејната куќа и заминало во непознат правец.

Како што соопшти МВР, случајот во Полициското одделение „Петровец“ го пријавила мајката на детето,  Б.И.(39) од Скопје.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на момчето.