Внуката на Лејди Дијана заштитно лице на Булгари – ММС
ММС

Објавено на: 07/13/18 11:55 AM

Внуката на Лејди Дијана заштитно лице на Булгари

Лејди Кити Спенсер, внуката на Лејди Дијана,откако се појави во рекламна кампања на Долче и Габана, е ново заштитно лице и на брендот Булгари.Се работи за нова колекција накит и очила за сонце.Кити е керка на Чарлс Спенсер, помлад брат на принцезата Дијана. Иако не може да има никаква улога во кралското семејство, таа фактички е прва братучетка на принцовите Вилијам и Хари, со кои е во доста добри односи.

На фотографиите од последната рекламна кампања на Булгари, девојката со сина крв изгледа заводливо, грациозно,волшебно… Токму како и нејзината тетка.

 

Извор:МИА