Вечерва почнува Пиво фест Прилеп – ММС
ММС

Објавено на: 07/12/18 2:58 PM

Вечерва почнува Пиво фест Прилеп

По шеснаесетти пат, Прилеп од денеска ќе пулсира во знакот на пивото и скарата. Вечерва во 21 часот почнува 16. Издание на Пиво фест, на кое ќе учествуваат 5 пивари.

Според програмата, прилепчани и гостите од другите градови денеска ќе може да уживаат во настапите на Бени и Нонстоп, Дани, Тони Зен и Кирил Џајковски.