ВИДЕО: Ракитиќ шутира пенал, алармот ѕвони за пожар, Хрватските пожарникари покажаа како се сака земјата – ММС
ММС

Објавено на: 07/12/18 9:10 AM

ВИДЕО: Ракитиќ шутира пенал, алармот ѕвони за пожар, Хрватските пожарникари покажаа како се сака земјата

Како и сé што има нешто хрватско во себе, така и хрватските пожарникари беа залепени за телевизорот кога на пенали се решаваше дали Русија или Хрватска ќе оди во полуфиналето, на белата точка застана Ракитиќ. Камерата се фокусира на Акинфеев, Ракитиќ, и таман овој да шутне, на хрватските пожарникари им јавуваат дека има пожар.

RESPECT! 🙌 Croatian firefighters 👨‍🚒 were about to see @ivanrakitic’s game-winning penalty, but duty called… Professionalism at its finest! 🇭🇷

A post shared by 433 | Football (Soccer) (@433) on

Преземено од: Булевар