Заев и ја честиташе лично на Колинда победата на Хрватска – ММС
ММС

Објавено на: 07/12/18 7:38 AM

Заев и ја честиташе лично на Колинда победата на Хрватска

Премиерот Зоран Заев и министерот Никола Димитров лично и ја честитаа на хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ победата на Хрватска на вчерашното полуфинале на Светското првенство со што хрватската репрезентација ќе се бори со Франција за светскиот шампионат.

„Честито Хрватска! Политиката, спортот, регионот и светот се среќаваат вечерва во Брисел“, стои во честитката на Заев на фејсбук.

 

Преземено од:setaliste